RECENZJE

Gry dla miłośnika dinozaurów (dla dzieci w wieku 3-6 lat)

Każdy, kto ma w domu małego miłośnika dinozaurów, wie, jak wiele dla niego one znaczą. W domu stopniowo pojawiają się figurki, zabawki, naklejki, książeczki, a wszystko w tematyce prehistorii. Kolekcja zabawek zaczyna się powiększać, a zabawy coraz częściej przenoszą nas przed miliony lat, gdy na ziemi królowały te gady.

Na tablety – zarówno na Apple (iOS), jak i na Androida powstało bardzo wiele gier adresowanych do tej grupy dzieci. Jednak moim zdaniem jedynie cześć z nich jest wartościowa i zarówno rozwija, jak i zapewnia rozrywkę. Poniżej nasza subiektywną lista gier, których motywem przewodnim są dinozaury, które zyskały akceptację mojego syna i które mogę polecić. Dla każdej z gier podają link do producenta oraz tam, gdzie udało mi się znaleźć, również do filmu na YouTube, więc od razu będziecie w stanie określić, czy gra Wam się podoba.

1. Dino Dog – a digging adventure (Story Toys)

Połączenie gry przygodowej z odkrywaniem kości dinozaurów, kompletowaniem ich i umieszczaniem w muzeum. Bohaterem jest sympatyczny piesek paleontolog, który musi kopać pod ziemią korytarze, unikać niebezpieczeństw, aby na końcu znaleźć kamienne jaja, zawierające kości dinozaurów.

Link do strony producenta: https://storytoys.com/apps/dino-dog/

2. Discovery Kids Dinosaur Puzzle & Play (Cupcake Digital)

Przyjemne puzzle dla młodszego dziecka. Po ułożeniu niektóre element układanki są interaktywne. Dodatkowo są dostępne kolorowanki z dinozaurami.

Link do strony producenta: http://cupcakedigital.com/app/discovery-kids-dinosaur-puzzle-play/

3. Dinosaur Park (Yateland)

Jak dotąd najlepsza gra z układaniem szkieletów dinozaurów, jaką spotkałam. Wiele różnych dinozaurów do odkrycia, wiele kości do ułożenia.

Doczekała się 2 kolejnych części.

Link do strony producenta: http://yateland.com/dinosaur-park

4. Make a scene – dinosaurs (Make A Scene)

Swobodna zabawa dla dziecka w układanie scenerii, gdzie występują dinozaury. Potem może nastąpić druga cześć, czyli opowiadanie o tym, co się dzieje na obrazku.

Link do strony producenta: http://www.makeasceneapp.com/app/dinosaurs/

Jeżeli jesteście zainteresowani innymi zestawami gier dla dzieci, wartymi polecenia np.: przygodowymi, rozwijającymi umiejętności muzyczne lub edukacyjnymi, to napiszcie proszę w komentarzu. Przygotuję w ciągu kilku najbliższych dni kolejny artykuł.

Udanej zabawy!

 Fot. Fotolia, ©Alinsa

Dodaj komentarz