RECENZJE

Muzyka dla dzieci – „Piosenki nie tylko o zwierzętach” Izabeli Byry

Czy puszczacie dzieciom piosenki na dobranoc? U nas narodziła się ostatnio nowa tradycja – zasypianie przy muzyce. Jest jednak jeden warunek, nie mogą to być kołysanki. Kiedyś często ich słuchaliśmy, aż tu pewnego dnia kołysanki weszły na listę utworów zakazanych i już. Stworzenie własnej bazy piosenek na dobranoc (i nie tylko) nie było łatwe. Z jednej strony utwory muszą podobać się małemu odbiorcy, z drugiej nam, bo uczestniczymy w większości koncertów.  Nie zawsze podoba nam się to samo, ale niedawno odkryliśmy płytę, której z przyjemnością słuchamy razem.

„Piosenki nie tylko o zwierzętach” Izabeli Byry to naprawdę świetna propozycja dla dzieci. Profesjonalnie przygotowana zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej.

Znajdziemy tam dowcipne i pełne ciepła rymowanki o zwierzątkach, jak w piosenkach o kotku, który: „poluje na paluszki, co wystają spod poduszki”, hipopotamie Tomku, który ma „sto kilo sympatii i zero apatii”, czy Myszce Franciszce, która „w zjadaniu sera do zera jest mistrzem świata. Tratatata”. Choć teksty są napisane z humorem, to dotykają też spraw ważnych dla dziecka: w Piratce mała dziewczynka „nie chce wąchać płatków kwiatkom, chce być piratką”, a w Królewskim życiu pada pytanie: „czy królewicz może pochlapać się w jeziorze, a królewna w ładnej sukience może mieć brudne ręce”.

Wszystkie kompozycje wpadają w ucho i są łatwe do zapamiętania. Muzyka świetnie nadaję się do słuchania przy zabawie, w samochodzie oraz przy zasypianiu. A na dobranoc szczególnie polecam „Kołysankę Niebójkę” z zaklęciem na dobry sen, bo „potworów nie ma wcale, a jak są to tylko małe”.

Uwielbiamy tą płytę. Album jest na CD i MP3.  Można go również słuchać na Deezer i Spotify.

Zachęcam do wysłuchania fragmentów na YouTube:

Źródło: YouTube

lub na Deezer:

http://www.deezer.com/album/13110656

Na YouTube można też zobaczyć teledysk do piosenki Wakacje:

Źródło: YouTube

Fot. Fotolia, ©olalalala

Dodaj komentarz